lavish hera logo

Bölgesel Yağlanmaya Sebep Olan Faktörler Nelerdir?

KATEGORİLER

Açılışa Özel
Kampanyalardan Yararlanmak
için Fırsatı Yakala!

Bolgesel Yaglanmaya Sebep Olan Faktorler Nelerdir lavishhera 3

Bölgesel Yağlanmaya Sebep Olan Faktörler Nelerdir?

Bölgesel Yağlanmaya Sebep Olan Faktörler Nelerdir? 

Bölgesel yağlanma birçok sebeple açıklanabilecek olgulardan biridir. Örneğin bazı kişilerde genetiğe bağlı bölgesel yağlanma görülen kimilerinde ise günlük yaşam şeklini baz almak olasıdır. Bu problemi ortadan kaldırmak için başvurulan medikal yöntemlerin başında Kadıköy bölgesel zayıflama gelmektedir.

Bölgesel zayıflama, son dönemlerin ilgi çekici uygulamaları arasında yer almaktadır. Vücuda hapsolmuş inatçı yağlardan kurtulmak, günün dinamikleri içinde spor yapmaya vakit bulunmayan dönemlerde dahi zayıflamaya devam etmek pek çok kişinin hayalleri arasındadır.

Dengeli beslenme ve spor sağlıklı bir yaşamın olmazsa olmazıdır ancak bazı etmenlerden kaynaklanan, bir türlü incelmeyen bölgeler için profesyonel dokunuşlardan yardım alınabilmelidir.

Kadıköy bölgesel zayıflamada temel olarak rakamsal bir kilo vermeden söz etmek yerine hedeflenen ve yağlanmış belli başlı bölgelerin inceltilmesi prensibini ele almak mümkündür. Her kişinin beden yapısı farklıdır ve spesifik nedenlerle bölgesel yağlanmalara sahip olabilirler.

Lavish Hera Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamalarıyla siz de hem vücut analizinizi yaptırabilir hem de istenmeyen inatçı yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Kendinize en uygun program ve süreç hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

Bölgesel Yağlanmanın Belli Başlı Sebepleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bölgesel yağlanma konusunda majör bir sebepten bahsetmek yerine pek çok etmeni ele almak gerekebilmektedir. Bu etmenler kişiden kişiye değişmekte ve tamamen kişiye özel belirlenebilecek yöntemlerle giderilebilmektedir.

Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamalarının nasıl yapıldığı, kişiye uygun süreçlere nasıl karar verildiği ve uygulanmakta olan bazı yöntemlerle ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz “Acısız ve Ağrısız Bölgesel İncelme Yöntemleri” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bölgesel yağlanmaya sebep olabilecek belli başlı etmenler aşağıdaki biçimde sıralanabilmektedir.

Genetik yapı kaynaklı bölgesel yağlanma: Genetik kökenli bölgesel yağlanmalar diyet ve spor desteğiyle çok kolay kurtulma sağlanmayan durumlar arasındadır. Bahsi geçen lokal yağlanmalara yönelik egzersiz hareketleri düzenli biçimde yapılmalı, bu egzersizler sağlıklı bir beslenme listesi ile desteklenmelidir ancak çoğu zaman profesyonel bir yardıma da gerek görülebilmektir.

Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamaları sayesinde incelmesini istediğiniz ve diğer kısımlara nazaran yağ kütlesi bakımından fazlalık barındıran bölgelerinizde gözle görülür bir incelme elde edebilirsiniz.

  • Günlük yaşam dinamikleri ve alışkanlıklar: Günümüzün en temel bölgesel yağlanmaya sebep olan etmenlerinden biri şüphesiz günlük yaşam dinamikleri ve alışkanlıklardır. Özellikle son zamanlarda kimi sektörlerin evden çalışma prensibine dönmesiyle kişilerin hareket etme kapasiteleri daralmakta ve bu durum bölgesel yağlanmanın önünü açabilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra uzun saatler boyunca basa başında çalışma zorunda olan, hareket etme süresinin kısıtlandığı bireylerde de bölgesel yağlanmalara rastlanmaktadır. Bölgesel yağlanmalar zaman içinde duruş bozukluklarına sebep olabilmekte ve sonrasında lokal ağrılar baş gösterebilmektedir.

Bu durumun önüne geçebilmek ve ayrıca zamanı tasarruflu kullanabilmek için herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamalarından faydalanabilmek mümkündür.

  • Vücut tipi: Çoğu kişide vücut tipine bağlı olarak rastlanan bölgesel yağlanmalar olabilir. Örneğin armut beden tipine sahip bireylerde kalça üst bacak bölgesinde yağlanmalar görülebilirken; elma tipi vücutlarda ise göbek çevresi yağlanması görülebilmektedir.

Burada en önemli konu beden sağlığınızın iyi olmasıdır ancak ilerleyen yaş ve hareketsizlik süresiyle birlikte bahsi geçen bölgesel yağlar kalıcılaşmaya, bazı sağlık sorunlarının önünü açmaya neden olabilmektedir.

Bu durumun önüne geçebilmek, vücut tipinden kaynaklanan bölgesel yağlarla vedalaşmak için Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamaları arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

  • Hormonal dengesizlikler: Pek çok kişide hormonal dengesizliklere bağlı olarak, özellikle bel ve karın bölgesinde görülen bölgesel yağlanmalar bulunabilir. Böyle durumlarda yapılması gereken ilk şey bir hekime başvurarak mevcut hormonal dengesizliği tedavi ettirmektedir.

Tedavi sonrasında yine öncelikle hekiminizden onay alarak bölgesel yağlanma problemlerinden kurtulma çözümleri araştırabilirsiniz. Bunun için de hem ameliyat riski barındırmayan hem de rahatlıkla gerçekleştirilebilen Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

  • İlaç kullanımına bağlı olarak görülen bölgesel yağlanma: Herhangi bir sağlık sorunun tedavisi sırasında kullanılan ilaçlar ya da uzun iyileşme süreçlerinin ardından alınan kiloların bir kısmı bedende kalıcı biçimde yer edinebilir. Genellikle bel, karın, göbek bölgesinde toplanan bu inatçı kilolardan Kadıköy bölgesel zayıflama ile kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Doğum Sonrası Bölgesel Zayıflama Uygulamaları

Hamilelik sürecinde alınan kilolar ve özellikle son aylara doğru kısıtlanan hareketlere bağlı görülebilen bölgesel yağlanmalar birçok kişinin şikâyet ettiği durumlardandır. Bu durumu ortadan kaldırmak ve hayallerinizi süsleyen görünüme sahip olmak Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamaları ile mümkündür.

Doğum sonrası özellikle barın, bel ve sırt bölgesinde yağ kalma durumuna ve deri kalınlaşmasına rastlamak olasıdır.

Öncelikle böyle bir görünüm ile karşı karşıya kalan annelerin endişeye kapılmadan ilk sırayı kendilerinin ve bebeklerinin sağlığına vermeleri gerekmektedir. Sonrası belli başlı uygulamalarla çok daha kolay bir seyir kazanabilmektedir.

Öncesinde doktorunuza danışarak ve yaptırmak istediğiniz işlemden bahsederek; sonrasında ise doktorunuzun onayını alarak ameliyatsız, ağrısız ve acısız Kadıköy bölgesel zayıflama yöntemi ile istenmeyen yağlardan kurtulabilirsiniz.

Bölgesel yağlanma sorunu her ne kadar can sıkıcı bir durum gibi görünse de hiçbir acı, ağrı görülmeden ve iyileşme dönemi gerektirmeden bu durumu çözebilmek mümkündür.

Lavish Hera ailesi olarak Kadıköy bölgesel zayıflamada ulaşabileceğiniz yöntemler konusunda ve neler yapılabileceği hakkında size bilgiler verebilmekteyiz. Siz de daha fazla bilgi edinmek, Kadıköy bölgesel incelme uygulamalarını deneyimlemek için bizi ziyaret edebilirsiniz.

Genel
Whatsapp Destek
Whatsapp