lavish hera logo

Cildinizi Güneşin Zararlarına Karşı Nasıl Koruyabilirsiniz

KATEGORİLER

Açılışa Özel
Kampanyalardan Yararlanmak
için Fırsatı Yakala!

Cildinizi Güneşin Zararlarına Karşı Nasıl Koruyabilirsiniz

Cildinizi Güneşin Zararlarına Karşı Nasıl Koruyabilirsiniz

Cildinizi Güneşin Zararlarına Karşı Nasıl Koruyabilirsiniz

Yazın gelmesiyle birlikte güneş tüm güzelliğiyle kendini göstermeye başlar. Isınan hava sıcak kumların, denizin ve enerji dolu günlerin habercilerinden biridir. Hal böyle olunca cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korumak için neler yapılabileceğine ilişkin temel bilgiler edinmek gerekir.

Özellikle güneş ışınlarının dik açılarla düştüğü öğlen vakitlerinde, doğrudan bu ışınlara maruz kalmak cilt üzerinde belli başlı etkilere neden olabilir. Cilt problemlerini ortadan kaldırmak, oluşabilecek sorunlara karşı önlem almak için bazı adımları takip etmek önemlidir.

Güneş kremi kullanmak, şapka, şemsiye, güneşlik gibi eşyalarla cildi korumaya çalışmak bu önlemlerden biridir. Ancak düzenli cilt bakım uygulamaları yaptırarak ve cildin nem dengesini bu bakımlar yardımıyla koruma altına almak da seçenekler arasında yer alır.

Güneş lekelerini gidermeye yardımcı bakımlardan etkili nemlendirme desteğine değin pek çok gereksinimi karşılayabileceğiniz medikal estetik uygulamaları başta olmak üzere diğer tüm hizmetlerimizden yararlanmak için Lavish Hera ayrıcalıklarını tercih edebilirsiniz.

Güneşten Nasıl Korunabilirsiniz?

Güneşin en yoğun olduğu saatler özellikle kaçınılması gereken zamanlardır. Öğle vakitlerine tekabül eden bu anlarda güneşin zararlı etkilerine karşı ekstra önlemler almak gerekebilir. Alınabilecek en temel önlemlerin başında cilt tipine uygun güneş kremi kullanmak gelir.

Güneş kremini yalnızca bir kez kullanmak etkili bir koruma için yeterli olmayacaktır. Sabah bakım rutininize ek olarak süreceğiniz güneş kremini 2 saatte bir yenilemeye özen göstermelisiniz. Bu sayede UVA ve UVB ışınlarına karşı çok daha etkin bir koruma sağlayabilirsiniz.

Güneş kremlerinin yanı sıra doğal içeriklerle de cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma altına alabilirsiniz. Hemen her evde bulunabilen ve içeriklerinin doğal olması sebebiyle herkesçe kullanılabilen ürünler şu şekilde sıralanabilir:

 

  • Havuç: A vitamini kaynağı olan havuç cildin güneş ışınlarına karşı oluşturabileceği hassasiyete karşı son derece etkilidir. Güneşin meydana getirebileceği lekelerin görünümünü hafifletmeye yardımcı olur.

 

  • Yeşil Çay: Antioksidanlar bakımından zengin yeşil çay uzun süre güneşe maruz kalan ve lekelenmeler meydana gelen ciltlerin doğal kurtarıcılarından biridir. Günde 2 bardak içerek tüketebileceğiniz yeşil çayı maske formuna getirebilir, 20 dakika cildinizde bekleterek yatıştırılmış bir cilde kavuşabilirsiniz.

 

  • Hindistan cevizi Yağı: Güneş yanıklarını yatıştırmaya yardımcı olacak ve nem desteği sayesinde yanıkların kalıcı lekeler haline gelmesini engelleyecek zengin içeriklerden biridir. Özellikle yaz tatillerinde, uzun güneşlenmelerin ardından güneş sonrası bakım için hindistan cevizi yağını tercih edebilirsiniz.

Cildi güneşin zararlı etkilerine karşı korumak önemlidir ancak vücudunuzu da koruma altına almayı unutmamanız gerekir. Cildinizle birlikte vücudunuza da cilt tipinize uygun bir güneş kremi uygulayarak koruma faktörünü arttırabilirsiniz.

Güneşin Cilt Üzerindeki Etkileri

Güneş ışınları yeryüzüne farklı dalga boyları ile düşer. Bu dalga boyları arasında cilt sağlığını olumsuz etkileyenler UVA ve UVB ışınlarıdır. Bu nedenle cildi koruma altına alabilmek için bu ışınları filtreleyebilen güneş kremleri kullanmak ve cilt elastikiyetini artırıcı, leke görünümü azaltmaya yardımcı medikal estetik uygulamalarından yararlanmak gerekebilir.

Güneşin cilt üzerindeki en temel etkilerinden biri cilt yaşlanmasıdır. Genetik ve çevresel faktörlerden bağımsız ele alınabilecek güneş ışınları doğrudan cildin yaşlanma süreci üzerinde etkilere sahiptir.

Güneşin cilt üzerindeki etkilerinden bir diğeri lekelerdir. Özellikle uzun süre güneşe maruz kalan kişilerde, çilden büyük, yuvarlak veya oval formlarda, kahverengi veya siyah lekeler görülebilir. Bilhassa açık tenli kişilerde bu lekelenmelere sıkça rastlanabilir.

Lekelenmelerin yanı sıra kabuklanmalar şeklinde de görülebilen etkilerden söz edilebilir. Aktinik Keratoz olarak da bilinen derideki kabuklanmalar cilt kanseri başta olmak üzere pek çok ciddi cilt hastalıklarına davetiye çıkarabilir. Cildi bu hassasiyetlere karşı koruyabilmek için muhakkak güneş koruyucu krem kullanmaya özen göstermelisiniz.

Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için yalnızca yaz günlerini beklememek, dört mevsim güneş koruyucu krem kullanmaya özen göstermek gerekir. Tüm bunların yanı sıra cildi nemli tutmaya yardımcı bakım uygulamaları ve mezoterapi gibi cilt lekeleri üzerinde etkili medikal estetik işlemleri yaptırılabilir.  

Güneş Lekesi Tedavilerinden Mezoterapi

Mezoterapi güneş lekeleri gibi cilt yüzeyinde meydana pigmentasyon bozukluklarının giderilmesinde yardımına başvurulan uygulamalardan biridir. Bu uygulama ile cilt altına leke görünümü azaltmaya yardımcı ilaçlar enjekte edilir.

Mezoterapi işlemi sırasında cilde veya ihtiyaç görülen bölgelere hücrelerin tazelenmesine yardımcı olan bileşenler, vitaminler ve cildin dolgunluğunu arttırmaya yardımcı içerikler enjekte edilir. Uygulama sonrası neme doyan cilt aydınlık ve genç bir efekte kavuşmaya başlar.

Leke görünümünü tedavi etmenin yanı sıra cilde parlaklık ve aydınlık bir görünüm kazandıran Kadıköy mezoterapi, boyun, dekolte ve el üstü gibi yerlere de rahatça uygulanabilir. Bu sayede yalnızca ciltte meydana gelen değil vücuttaki lekelerin de giderilmesine yardımcı olur. Çok daha sağlıklı bir etkiye kavuşmanıza olanak tanır.

Cilt lekeleri üzerinde etkili olmasının yanı sıra cilde elastikiyet kazandıran, kolajen miktarını artıran ve bu sayede çok daha sıkı, tazelenmiş bir görünüm elde etmenize yardımcı olan Mezoterapi ortalama 4-6 seans uygulanabilir. Bu uygulama aynı zamanda 3-6 ayda bir tekrar edilebilir.

Lavish Hera Kadıköy bölgesel zayıflama işlemleri başta olmak üzere diğer ihtiyaç duyduğunuz tüm uygulamalarla sizlere güler yüzlü hizmet sunar. Hem ayrıcalıklarımızdan yararlanmak hem de size özel hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize dilediğiniz her an ulaşabilirsiniz.

Genel
Whatsapp Destek
Whatsapp