lavish hera logo

Dolgu Uygulamalarının Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

KATEGORİLER

Açılışa Özel
Kampanyalardan Yararlanmak
için Fırsatı Yakala!

Dolgu Uygulamalarının Kalıcılık Süresi Ne Kadardır

Dolgu Uygulamalarının Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Dolgu Uygulamalarının Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Dolgu uygulamaları, zaman ilerledikçe, çevresel etmenlerle de birlikte ciltte meydana gelen hacim kaybını gideren veya birçok kişinin hacimsiz, asimetrik bulduğu dudak, burun gibi kısımlarının hacimlendirilmesi işlemidir.

İlerleyen yaşla birlikte vücutta meydana gelen sarkma ve yağ kaybı yüzde de gözlemlenebilir. Ciltteki kırışıklıklar da bu görünüme eklendiğinde çok daha canlı ve tazelenmiş bir görünüm elde etmek isteyebilirsiniz. dolgu uygulamaları bu noktada isteklerinize yanıt veren pek çok işlem sunar.

Dolgu işlemleri uygulama alanlarına bağlı olarak farklı etki sürelerine sahiptir. Kimi dolgular uzun süreli bir deneyim ayrıcalığı sunarken kimi işlemlerde kısa süreler gözlenebilir. Dolgu yaptırmadan önce bu işlemlerin ortalama kalıcılık sürelerini göz önünde bulundurmak fayda sağlayacaktır.

Alanında uzman ekibimizle gerçekleştirdiğimiz, ihtiyaçlarınıza yanıt verebilen, etkili ve birinci sınıf kalitedeki hizmetimizden yararlanmak; Lavish Hera ayrıcalıklarından dilediğinizi deneyimlemek için bizi takip edebilirsiniz.

Dilerseniz temel dolgu işlemleri özelinde ortalama kalıcılık sürelerini birlikte inceleyelim.

Burun Dolgusu Ne Kadar Süre Dayanır?

Herhangi bir cerrahi müdahaleye gerek duyulmaksızın burunda meydana gelen ufak deformasyonları gideren, şekil bozukluklarının görünümü ortadan kaldıran işlem burun dolgusudur. Buruna yapılacak dolgu işleminin gerekliliği ancak ve ancak uygulamayı gerçekleştirecek uzman tarafından belirlenebilir.  

Örneğin, geniş profile sahip bir burnu dolgu uygulayarak daha dar bir görünüme kavuşturmak zor olabilir. Burun kemerindeki şekil bozuklukları, burun ucunun üst dudağa yakın olması gibi durumlarda, genellikle hyalüronik asit bazlı bir dolgu malzemesiyle müdahale gerçekleştirilebilir.

Burun dolgusu işlemleri ortalama 10 ile 15 dakika arası sürebilir. Kalıcılık süresi için de ortalama 8 ay ile 1 yıl aralığı verilebilir.  

Çene Dolgusu Kalıcılığı

Çene kemiği hattının çok daha belirgin hale getirilmesi, çene ucunun sivrileştirilerek yüze karakteristik bir ifade kazandırılması, asimetri problemlerinin düzeltilmesi gibi durumlarda çene dolgusuna başvurulur.

Çene dolgusu işlemi ihtiyaçlara göre değişmekle birlikte ortalama 10-15 dakika kadar sürebilir. Bu işlemin kalıcılığı ise ortalama 6 ile 8 ay arasındadır.

Dudak Dolgusu Kalıcılığı  

Son dönemlerin en ilgi gören işlemleri arasında dudak dolgusu yer alır. Daha estetik bir görünüm için hacim bakımından yetersiz, aynı zamanda asimetri bulunan dudaklara bu işlem uygulanır. Bu sayede çok daha belirgin dudak hatları elde edilir.

Diğer işlemlerde olduğu gibi dudak dolgusunda da ortalama süre 10 ile 15 dakika arasındadır. İşlem kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte 1 yıla kadar sürebilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcılığı

Yorgun ve sağlıksız bir görünümün etkileri arasında mor, çökük göz altı yer alabilir. Bu durum çoğu kişi için rahatsız edici bir seviyeye çıkabilir. Medikal estetik işlemleri cerrahi müdahaleye gerek kalmaksızın çok kısa sürede, acısız ve ağrısız çözümler elde etmek mümkündür.

Göz altı ışık dolgusu göz altında oluşan ve yorgun, cansız görünmeye neden olan çöküklüğü, morlukları gidermede etkili bir yöntemdir. 5 ile 10 dakika arasında süren bu işlemin kalıcılığı ortalama 6 ile 8 ay arasında değişebilir.

Yüzdeki canlı görünümü yakalamak için değerlendirilebilecek pek çok medikal işlemden söz edilebilir. Gençlik aşısı gibi cildi nemlendiren ve elastikiyet kazandıran bu uygulamalar ile hayallerinizi süsleyen görünümlere kavuşabilirsiniz.

Dolgu Kalıcılığını Artırmak için Neler Yapılmalı?  

Dolgu işlemlerinin kalıcılığı işlem yapılan bölgelere ve dolgu miktarına göre değişiklik gösterir. Kullanılan dolguların çeşidi ve markasının da kalıcılık üzerinde etkili olduğunu söylemek gerekir.

Günlük yaşam dinamiklerinin nasıl olduğu ve düzenli cilt bakımı dolgu işlemlerinin kalıcılığını perçinlemeye yardımcı olabilir. Kolajen bakımından zengin besinleri beslenme düzenine eklemek cildin dolgunluğunu artıracağı için dolgu yapılan bölgelerin çok daha hacimli görünmesine yardımcı olabilir.

Cilt tipine uygun doğru bakımları yapmak, dolgu yapılan bölgeleri nemlendirmek ve güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmemek kalıcılığı artırmada etkili adımlar arasında sayılabilir. Özellikle cildi güneş ışınlarının zararlı etmenlerine karşı koruyabilmek, gün içinde güneş koruyucuyu tazelemek işlemlerin kalıcılığını ortalama 4 aya kadar uzatabilir.

Dolgu uygulamalarının ortalama kalıcılık sürelerini belirlemek her ne kadar uygulayan kişiye, dolgu çeşidine ve miktarına göre değişebilse de burada terazinin ağır basan tarafı uygulamayı yaptıracak kişilerdedir. Bu nedenle etkili bir bakım ve cildi koruma altına almak sadece dolgu kalıcılığını artırmakla kalmaz, cildin yaşlanma sürecini de yavaşlatabilir.

Dolgu Uygulaması Sonrası Neler Yapılabilir?

Kadıköy dolgu uygulamaları enjeksiyon yöntemiyle gerçekleştirilen işlemler olduğu için işlem gören bölgenin uygulamadan hemen sonra birkaç gün hassas biçimde korunması önemlidir. Bu sayede iğne uygulana bölgeler çok daha çabuk iyileşebilir.

Uygulama sonrası ilk üç gün yüze herhangi biçimde baskı uygulamamak önemlidir. Örneğin yüzüstü uyumak baskıyı artıracağı için birkaç gün sırtüstü uyumayı denemek gerekebilir.

Çoğu dolguda kullanılan temel içerik hyalüronik asittir. Dolayısıyla cildi nemli tutmak, yani gün içinde 2 ile 2,5 litre su tüketmek cildin nem dengesini koruyacağından çok daha etkili bir bütünleşme sağlanabilir.

Cildi nemlendirmek demişken cilt bakım ürünlerinden söz etmemek olmaz. Dolgu işlemi sonrası bakım rutinlerine hyalüronik asit serum gibi nemlendirici bazlı ürünler eklemek bu sürecin çok daha efektif geçmesine katkı sağlayabilir.

Dolgu işlemleri esasen kolay uygulama sağlanan ve sonrasında rahatça sosyal yaşama geri dönülebilen uygulamalardır.

Lavish Hera ailesi olarak tüm hizmetlerimizde isteklerinizi gerçekleştirerek özenli hizmet anlayışını sizlerle buluşturuyoruz. Hizmetlerimizden yararlanmak ve daha detaylı bilgi almak için bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Genel
Whatsapp Destek
Whatsapp