lavish hera logo

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Lokal olarak zayıflama sırasında özellikle vücuttaki yağ tabakaları ve kilonun yoğunlaştığı kısımlar hedef alınmaktadır. Kadıköy Bölgesel zayıflama için özel teknolojik cihazlardan yararlanılmaktadır. İşlem sırasında zayıflamanın en sık görüleceği yerler şunlardır:

 • Basen
 • Kol
 • Bacak
 • Göbek

BTL, bölgesel incelme amacı ile tercih edilen uygulamalar arasındadır. Bu uygulamada yağlanan bölgelerin vücudu olumsuz bir şekilde göstermesine engel olunmaktadır.

Bazı bölgesel incelmelerde estetik bir operasyon söz konusu iken bazılarında böyle bir operasyona ihtiyaç bulunmamaktadır. Estetik operasyon gerektirmeyen yöntemler arasında şunlar yer almaktadır:

 • Lipoliz
 • Ultrashape
 • Mezoterapi
 • Radyofrekans
 • Karboksiterapi

Soğuk lipoliz sıklıkla kullanılan bir incelme tedavisidir. Bu yöntem ile vücudun belli kısımlarında birikmiş olan yağlar ortadan kalkmaktadır. Yöntemde enjeksiyon yöntemi ile birtakım ajanlar vücut içerisine gönderilmektedir. Bu durum yağ hücrelerinin yavaş yavaş yok olmasını sağlayacaktır.

Liposuction sırasında ne cerrahi ne de operasyon kullanılmamaktadır. Yöntemde vücut içerisine toplanan yağların vakum ile vücuttan alınması söz konusudur. Vücuttaki yağ birikimi olan kısımlara uygulanan liposuction öncesi lokal anesteziden yararlanılmaktadır. Serum enjeksiyonu sayesinde yağların parçalanması söz konusudur.

Bölgesel Zayıflama Uygulama Aşamaları

Lokal zayıflama aşamaları aşağıda yer almaktadır:

 • İncelme hedeflenen bölgeye bazı başlıklar yerleştirilmektedir. Bu başlıklar vücuda temas etmeyecek şekilde ayarlanmaktadır. Başlık ve temas yüzeyi arasında iki ile üç santim boşluk bulunmalıdır.
 • Yağ tabakasının davranışları ve seçiciliği ekrandan takip edilmektedir.
 • Bölgesel incelme uygulaması herhangi bir acı ya da ağrı oluşturmamaktadır. Yalnızca uygulama yapılan bölgede belirli bir sıcaklık söz konusu olacaktır. Bu durumun en temel nedeni ısınan yağ kütleleridir.
 • Uygulama sayesinde sarkmalar da giderilebilmektedir.
 • İşlem sonrasında vücudun ortalama bir saat sıcak kalması normaldir.
Bölgesel Zayıflamanın Sıklığı

Lokal zayıflama uygulamasının sıklığı bireylerin vücut tipine ve vücutta istenen etkiye bağlı olarak değişmektedir. Kadıköy Bölgesel zayıflama liposuction ile paralel yapılan bir uygulamadır. Uygulama sırasında hem yağlar azalmakta hem de incelme gözlenmektedir. Bu nedenle aynı bölgede yağ oluşumu yeniden mümkün olmamaktadır.

Bölgesel zayıflamada kişinin beslenme düzeni değiştirilmemektedir. Ancak farklı ikame uygulamalara başvurulabilmektedir. Kişinin aşırı kilolu olması durumunda ortalama yarım yılda ve 4 seansta zayıflama söz konusu olacaktır.

Çok Kilolu Bireylerde Bölgesel Zayıflama

Obezlerde lokal zayıflama temassız estetik ile mümkün olabilmektedir. Kilolu kişilerin hızlı bir şekilde fit bir vücuda sahip olması lokal zayıflama sayesindedir. Bu uygulamada yağ paketlenerek vücudun şekil alması sağlanmaktadır. BTL ME sistemi vücut üzerinde yer alan aşırı yağlı kısımları özen ile tespit etmektedir. Ardından bu bölgelere yapılan işlemler sayesinde yağ bezelerinin vücut üzerindeki etkisi azalmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Uygulamasının Sonuçları

Lokal zayıflama sonuçları kişilerin hidrasyon düzeylerine bağlı olarak farklılaşmaktadır. Hidrasyon değeri onda 6 olan bireyler ilk seansta sonuç elde edebilmektedir. Bu değer onda 5 olan bireylerde genellikle ilk seansta değil ikinci seansta sonuç gözlenmektedir. Uygulama sırasında yağ hücrelerinin azalması ve vücudun buna uyum sağlaması için ortalama üç aylık bir süreye ihtiyaç vardır. İncelme bir anda olmamakta, bu üç aylık sürede azalarak devam etmektedir.

Lokal Zayıflama Mümkün Mü?

Bölgesel zayıflamanın etkisi yapılan bazı ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmıştır. Kadıköy Bölgesel zayıflama yaklaşık olarak 53 farklı ülkede kullanılan bir yöntemdir. Cihaz ile yağdan azalma yapılmaktadır. Yapılan azalmaların ölçüsü gerek MR cihazı ile gerekse de USG ile kanıtlanmıştır. Lokal zayıflama yöntemi ayrıca Amerika Sağlık Örgütü olan FDA tarafından da çevresel yağ yok etme onayına layık görülerek insanların kullanımına sunulmuştur. Bölgesel zayıflama için merkezimize başvurabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama ile Formda Görünüm

Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamalarına ve bu uygulamaların nasıl gerçekleştirildiğine değinmeden önce dilerseniz bölgesel incelme hakkında bazı noktaları birlikte inceleyelim.

Zaman ilerledikçe kadın ve erkeklerin vücutlarındaki bazı bölgelerde yağ birikmeleri görülür. Vücut yapıları baz alındığında bölgesel yağlanma oranının kadınlarda daha fazla olduğu gözlemlenmektedir.

Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamalarından yararlanarak kısa sürede bahsi geçen yağlanmalardan kurtulmak mümkündür.

Kadınlarda %30’dan erkeklerde ise %25’ten fazla görülen yağlanma oranı sağlık açısından bazı riskler taşır. Özellikle göbek, kalça ve basenlerde biriken yağların bölgesel zayıflama uygulamalarından da destek alınarak yakılması gerekebilir.

Bölgesel zayıflama, vücudun belli başlı yerlerinde biriken fazla yağları yok etmek için kullanılan bir uygulamadır. Bahsi geçen birikmiş yağlardan kurtulmak ve bölgesel incelme sağlamak günümüz koşullarında son derece pratik sayılabilir.

Gençleşme ve güzelleşmenin birincil adreslerinden Lavish Hera, Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamaları alanında, uzman ekibiyle birlikte tamamen acısız ve ağrısız deneyimleyebileceğiniz imkânları sizlerle buluşturur.

Kadıköy Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Hakkında Bilgiler

Vücut şeklinin formda görünmesine engel olan yağ birikmeleri her ne kadar dikkatli beslenme ve egzersizlerle yok edilmeye çalışılsa da bazı anlarda bölgesel zayıflama uygulamalarından yardım almak gerekebilir.

Estetik operasyon gerektirmeyen, tamamen acısız ve ağrısız deneyimleyebileceğiniz, bulunduğunuz lokasyona yakın, kolay ulaşımı sayesinde memnun kalacağınız Kadıköy bölgesel zayıflama arayışındaysanız bu uygulamaların ne olduğunu bilmeniz gerekebilir.

Soğuk Lipoliz: En sık uygulanan bölgesel incelme uygulaması soğuk lipolizdir.  Bu uygulamayla, hedeflenen yağ hücreleri belirli bir dereceye kadar soğutulur. Soğuk lipoliz sırasında vücuttaki diğer dokulara herhangi bir zarar gelmez. Buradaki amaç teknolojinin de yardımıyla deri altındaki yağ hücrelerinin hedef alınarak eliminasyon noktasına kadar dondurulup vücuttan atılmasıdır.

Ultrashape: Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamalarından bir diğeri ultrashape’dir. Güncel bir uygulama olan ultrashape, görüntüleme sistemleri ve böbrek taşı kırma operasyonlarında da kullanılan ultrasonik ses dalgalarıyla eritilmesi istenen yağ hücrelerine odaklanarak biriken yağ kütlesini yok etme prensibine dayanır.

Mezoterapi: Bölgesel incelme, kalça ve basen bölgelerinde bulunan selülitlerin tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir. Mezoterapi ile yağ eriten bileşenler deri altına uygulanarak hedeflenen bölgede dolaşım sağlanır. Mikro iğneler yardımıyla enjekte edilen ilaçlar yağ hücrelerini eritmeye yardımcı olur.

Radyofrekans: Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamalarını inceleyen kişiler radyofrekans yöntemiyle sıkça karşılaşır. Bu yöntem, radyo dalgaları kullanılarak vücudun su molekülleri iyonlarını harekete geçirmeyi hedefler. Yağ dokularının oluşmasını da önleyen bu işlem sonucunda, açığa çıkan enerji sayesinde vücut ısınır ve bu ısı biriken yağ kütlelerini eritir.

Karboksiterapi: Karbondioksitin olumlu etkileri kullanılarak geliştirilen bu yöntem Kadıköy bölgesel incelme aramalarında karşılaşacağınız bir diğer ideal uygulamadır. Saf karbondioksit gazı özel bir cihaz yardımıyla vücutta biriken yağ kütlelerine verilir. Bu sayede hedeflenen bölgede dolaşım sağlanır ve bölgesel metabolizmanın hızlandırılması hedeflenir.

Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamalarında, alanlarında uzman ekibi ve güler yüzlü hizmet anlayışıyla yanınızda olacak Lavish Hera ailemizle dilediğiniz zaman tanışabilirsiniz.

Kadıköy EMS (Electric Muscle Stimulation) ile Etkili Sonuç

Büyük şehirde yaşamanın ve yoğu iş temposuna sahip olmanın handikaplarından biri egzersiz rutinlerine gereken zamanı ayıramamaktır. Eğer siz de bu handikapı ortadan kaldıracak, vücudunuzu formda görünümle kavuşturacak bir uygulama arayışındaysanız Kadıköy EMS’den yararlanabilirsiniz.

Spor yapmaya zaman bulamayanlar ya da kısa zamanda etkili sonuçlar elde etmek isteyenler için Kadıköy EMS yöntemi son derece idealdir. EMS ile incelmeyi düşünenler haftada 1 ya da 2 günde ve yalnızca 25 dakikalık bir uygulamayla saatler süren egzersiz sonuçlarına kavuşabilirler.

EMS Nedir ve Bu Uygulama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

EMS, dilimize ‘Elektriksel Kas Uyarımı’ olarak çevrilen bir uygulamadır. Lokal uygulama merkezleri arasında Kadıköy EMS’ye ulaşmak isteyenler yeni nesil giyilebilir teknolojiyle zenginleştirilen sisteme ulaşabilirler.

EMS’nin temel prensibi, beyinden gelen sinyallere benzer frekansların yalnızca kaslara gönderilerek kasılma sevilerini arttırmaya dayanır. Kadıköy EMS sayesinde vücuda uygulanan akımlar, hedeflenen kas gruplarının kısa sürede gelişimini sağlar.

EMS sistemi, 10 ana kas grubunu aynı anda çalıştırarak en derin kas fibrillerine ulaşır. Böylelikle yalnızca 25 dakikalık bir egzersizle 3 – 4 saatlik bir antrenman etkisine kavuşabilirsiniz.

Kadıköy EMS sistemiyle uygulanan optimal akım seviyeleri, günlük hayatındaki hareket seviyesi çok az bireylerde dahi kullanıma uygun bir uygulama niteliğinde sahiptir.

Lavish Hera ailesi olarak kendinizi mutlu, formda ve zinde hissetmenize yardımcı olacak, kısa zamanda efektif sonuçlar elde edebileceğiniz Kadıköy EMS uygulamasını sizlerle bir araya getirmenin heyecanını yaşamaktayız.

Kadıköy EMS Uygulamasıyla Elde Edeceğiniz Faydalar

Kolay ulaşabileceğiniz hem enerjinizi atıp hem de zaman tasarrufu sağlayabileceğiniz EMS sistemi vücudunuz için pek çok fayda barındırır. Bu faydaları bir araya getirerek aşağıdaki şekilde sıralamak mümkündür.

 • EMS sistemi günlük planlar oluştururken egzersize ayıracağınız vakti minimuma indirgemenizi sağlar. Haftada 2 gün ve 25 dakikayla gerçekleştirebileceğiniz bu sistem sayesinde zamandan tasarruf edersiniz.
 • Kadıköy EMS, vücudunuzdaki uygun kas gruplarını hedefler. Böylelikle kas sisteminizi dengeleyerek son derece formda görünmenize olanak tanır.
 • Egzersiz yöntemlerinin temel amaçlarından biri eklem ağrılarını tedavi etmektir. EMS sistemi eklemlerinize herhangi bir ağırlık bindirmez. Tüm bunlara ek olarak eklemlerinize yakın kas gruplarını çalıştırır ve ağrılarınızı dindirir.
 • Kilo vermeyi hedefleyen bireyler için egzersiz yardımıyla yağ yakmak son derece önemlidir. Kadıköy EMS sistemi, tüm vücut antrenmanı sayesinde kas gruplarınızı aktive ederek hızlı şekilde yağ yakımı sağlar.
 • Postür bozuklukları özellikle masa başında çalışanlar için üzerinde durulması gereken durumların başında gelir. EMS sistemiyle vücudunuz için önemli kas gruplarına ulaştırılan akımlar postürünüzü geliştirir. Duruş bozukluğundan kaynaklanan sırt, omuz ve boyun ağrılarını ortadan kaldırır.
 • Egzersiz yardımıyla vücudundaki yağ dokularını eriterek kaslı bir görünüm elde etmek isteyenler EMS sisteminin kas grupları üzerindeki elektrotları sayesinde bu isteği kısa sürede gerçekleştirebilir.
 • Zayıflamak isteyenler için beslenme alışkanlıkları son derece önemlidir. Ancak egzersizin de katkısını yadsımamak gerekir. Düzenli egzersiz yapamayan bireylere oldukça işlevsel bir alan sunan EMS beden ve ruh sağlığı koordinasyonunu canlı tutar.

Yaşadığınız adrese yakın, kolayca ulaşabileceğiniz lokasyon perspektifindeki aramalarınıza cevap verecek Kadıköy EMS sistemine Lavish Hera ayrıcalıklı hizmet anlayışıyla sahip olabilirsiniz. Zamandan tasarruf ederek vücudunuz ve sağlığınız için sayısız fayda sağlayacak bu uygulamayı alanında uzman kişilerle birlikte deneyimleyebilirsiniz.

Kadıköy EMS Sistemini Kimler Kullanabilir?

Ana kas gruplarını hedefleyerek vücudun metabolik hızını artırmayı sağlayan, mikro zaman çerçevesinde makro faydalar alabilmenize olanak tanıyan Kadıköy EMS sistemini egzersiz yapmasında sakınca olmayan herkes kullanabilir.

Uygulama olarak pek çok fayda barındıran EMS sistemini deneyimleyecekler hakkında bilinmesi gereken bazı noktaları belirtmekte fayda var. Kalp pili olanlar, hamileler, epilepsi ve kanser hastalarının bu sistemi yapmamaları gerekir.

Yukarıda belirtilen durumlara sahip değilseniz kas gruplarınızın çalışmasıyla tetiklenecek herhangi bir rahatsızlığınız bulunmuyorsa düzenli biçimde yapmaya dikkat edeceğiniz ve 6 – 10 seans sonrası sonuçlar alabileceğiniz EMS’yi uygulayabilirsiniz.

Kilo vermek isteyen, beden sağlığına özen gösteren ancak egzersiz rutinlerine gereken vakti ayıramayanlar Lavish Hera  ayrıcalığıyla ulaşabilecekleri Kadıköy EMS sistemiyle hayalini kurdukları formda vücuda ve sağlıklı bedene rahatlıkla kavuşabilirler.

Bölgesel Zayıflamanın Avantajları

Bölgesel zayıflama, belirli bir vücut bölgesindeki yağların azaltılması veya tonlanması için yapılan egzersiz ve diyet uygulamalarını kapsar. Bu yöntem, sadece genel kilo kaybına odaklanan geleneksel diyetler ve egzersiz programlarından farklıdır. Bölgesel zayıflama, belirli bir bölgedeki yağları hedef alarak, o bölgenin daha sıkı ve daha iyi şekillenmesini sağlar. Bu yazıda, bölgesel zayıflamanın avantajlarını ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

 1. Daha iyi bir görünüm: Bölgesel zayıflama, özellikle bel, kalça, göbek ve bacaklarda biriken yağları hedef alarak bu bölgelerin daha sıkı ve daha iyi şekillenmesini sağlar. Bu sayede, daha iyi bir vücut şekline sahip olabilirsiniz ve daha çekici görünebilirsiniz.

 2. Kendinize olan güveniniz artar: Daha iyi bir vücut şekli elde etmek, kendinize olan güveninizi artırabilir. Daha iyi bir görünüm, daha iyi hissetmenizi sağlar ve kendinize olan güveninizi artırır.

 3. Daha sağlıklı bir yaşam tarzı: Bölgesel zayıflama, sadece belirli bir bölgedeki yağları hedef almakla kalmaz, aynı zamanda daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemenize yardımcı olabilir. Sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz programı, daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmenizi sağlar.

 4. Fiziksel aktiviteyi artırır: Bölgesel zayıflama, belirli bir bölgedeki yağları hedef alarak, o bölgedeki kasları da çalıştırır. Bu sayede, o bölgedeki kasların güçlenmesi ve daha sıkı hale gelmesi sağlanır. Daha sıkı kaslar, daha iyi bir vücut kontrolüne ve daha fazla fiziksel aktiviteye olanak sağlar.

 5. Daha iyi bir duruş: Bölgesel zayıflama, özellikle bel bölgesindeki yağları hedef aldığı için, duruşunuzu da etkiler. Bel bölgesindeki yağların azalması, daha iyi bir duruşa ve dik bir pozisyona olanak sağlar.

 6. İç organlarınızın daha sağlıklı olması: Bel bölgesinde biriken yağlar, iç organlarınızı da etkiler. Bu yağlar, kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve diyabet gibi hastalıklara neden olabilir. Bölgesel zayıflama, bel bölgesindeki yağların azaltılmasına yardımcı olarak, iç organlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlar.

 7. Spor performansınızın artması: Bölgesel zayıflama, hedeflenen bölgedeki kasları güçlendirdiği için, spor performansınızı artırabilir. Güçlü kaslar, daha fazla kuvvet ve dayanıklılık sağlar.

 8. Rahatsızlık hissinin azalması: Bölgesel zayıflama, belirli bir bölgedeki yağların azaltılmasıyla birlikte, bu bölgedeki rahatsızlık hissinin de azalmasına yardımcı olabilir. Özellikle bel bölgesindeki yağların azaltılması, sırt ağrısı gibi rahatsızlıkların azalmasına yardımcı olabilir.

 9. Yaşlanma etkilerini azaltır: Yaşlandıkça, vücudumuzdaki kas kütlesi azalır ve yağ birikimi artar. Bölgesel zayıflama, yaşlanma etkilerini azaltabilir ve daha genç bir görünüm elde etmenizi sağlayabilir.

 10. Motivasyonunuzu artırır: Bölgesel zayıflama, belirli bir bölgedeki yağların azaltılmasıyla, kilo verme sürecinde motivasyonunuzu artırabilir. Bölgesel zayıflama sayesinde, hedeflerinize daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 11. Kişisel öz bakımınıza yardımcı olur: Bölgesel zayıflama, kişisel öz bakımınızı artırabilir. Kendinize zaman ayırmak ve kendinize iyi bakmak, daha iyi bir yaşam kalitesi sağlar.

 12. Daha uzun süreli sonuçlar: Bölgesel zayıflama, genel kilo kaybına odaklanan diyetlere göre daha uzun süreli sonuçlar sağlar. Belirli bir bölgedeki yağların hedef alınması, bu bölgedeki yağların tekrar birikmesini önleyebilir.

 13. Daha iyi uyku: Daha iyi bir vücut şekli, daha iyi bir uyku kalitesi sağlar. Bölgesel zayıflama, belirli bir bölgedeki yağların azaltılmasıyla, uyku kalitenizi artırabilir.

 14. Kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar: Bölgesel zayıflama, sadece fiziksel avantajlar sağlamaz, aynı zamanda psikolojik olarak da faydalı olabilir. Daha iyi bir vücut şekli elde etmek, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

 15. Daha mutlu bir yaşam: Daha iyi bir vücut şekli, daha iyi bir görünüm ve daha fazla özgüven sağlar. Bu da daha mutlu bir yaşama olanak sağlar.

   
Whatsapp Destek
Whatsapp