lavish hera logo

Kalıcı Makyaj

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyajın ne olduğu cilde uygun olarak üretilen boyaların iğneler aracılığı ile yerleştirme işleminin yapılması şeklinde açıklanabilir. Kulağa dövme işlemi ile benzer gelse de her iki uygulama arasında çeşitli farklar bulunur. Aradaki en temel fark kalıcı makyajın cildin üst tarafına uygulanan geçici bir işlem olmasıdır. Kalıcı makyajın uygulama süresi işlem yapılan bölgeye, cildin nemlilik oranına ve esneklik yapısına bağlı olarak farklılık gösterir. Kadıköy Kalıcı makyaj işleminin cilt üzerinde ne kadar süre kalacağı ise tamamen cilt yapısına bağlıdır.

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kalıcı makyajın uygulandığı bölgeler sırasıyla kaş, göz ve dudak bölgeleridir. Makyaj yapmak ile vakit kaybetmek istemeyen ve her daim iyi görünmek isteyen kişiler istedikleri bölge için bu işlemi yaptırabilir. Özellikle yoğun iş temposunda çalışan kadınlar bu işlem ile büyük bir zaman tasarrufu sağlar. Kadıköy Kalıcı makyaj şu bölgelere uygulanır:

 1. Kaş Bölgesi

Yüzdeki solgun görünümü azaltıp ifadeyi belirgin bir hale getirmek amacıyla kaş bölgesinde kalıcı makyaj yapılır. Kaş bölgesinde uygulanan kalıcı makyaj uygulaması için birkaç farklı yöntem bulunur.

 • Kaş Boyama Tekniği: Yüzeysel işlem yapılmayan bu teknikte renkler deri altına iğne yardımı ile verilir. Bir anlamda boyama tekniği kullanılmış olur. Bu teknikte kaş şekli kıl gibi görünmez. Daha çok doldurulmuş bir görüntüye sahiptir. Bu teknik kişinin cilt tipine bağlı olarak 3 ile 5 yıl arasında değişen bir süreye sahiptir. Kaş boyama tekniği daha çok eski jenerasyon cihazları, frekans ve başlık özellikleri ile uyumludur.
 • Microblading Tekniği: Tıbbi adı intradermal-pigmentasyon olan bu teknik kalem gibi bir el aleti ile uygulanır. El aletine eklenen küçük bıçaklar tek kullanımlıktır. Önce kaş şekli verildikten sonra kıl görünümü kazandırmak adına kaş bölgesinde belirli çizikler oluşturulmaya başlanır. Bunun için microblading uygulaması yapılır. Cilt ve saç rengi ile uyumlu boyalar seçildikten sonra çiziklerin üzeri kapatılmaya başlanır. İyi işçilik ile yapıldığı taktirde doğal bir görünüm verir. 5 ile 8 ay arasında kalıcılığı vardır.
 • Kıl Tekniği ile Kalıcı Makyaj: Bu uygulamada ilk olarak lokal anestezik bir krem yardımı ile bölgede uyuşturma sağlanır. Kaş ve saç rengi ile uyumlu olacak şekilde renk belirlendikten sonra kişinin istediği kaş şekli oluşturulur. Bu süreçte kaş, kıl görünümü alacak şekilde boyanır. Bu işlem bazı zamanlarda kaş şekli bozuk olan kişilerde doğal ve düzgün bir kaş görüntüsü oluşturmak için tercih edilir. Uygulama süresi 45 dakika olan bu teknik 2 ya da 3 yıl boyunca ciltte kalır.
 1. Göz Bölgesi

Göz bölgesini ön plana çıkarmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilen bir kalıcı makyaj işlemidir. Eyeliner şekli verilen bir uygulamadır. Eyeliner için kalıcı makyaj en sık tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Kısa bir sürede tamamlanan bu işlem herhangi bir ağrıya neden olmaz. 2 yıla kadar kalıcılığı vardır.

 1. Dudak Bölgesi

Dudak çizginin belirgin olması ya da dudak renginin ortaya çıkması için uygulanan bir işlemdir. Dudak bölgesinde uygulanacak kalıcı makyaj için renk seçimi büyük bir önem taşır. Aynı zamanda cilt rengi ile uyumlu olmalıdır. Yanlış renk tercihi istenilen sonuçtan uzak bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olabilir. İnce dudaklarda dolgun bir görüntü sağlayan bu yöntem çok kalın olan dudaklarda ise incelme görünümüne neden olur. Yaşlılık ile kaybolan dudak çizgisini ortaya çıkarmak adına sıkça tercih edilir.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygun Bir Yöntemdir?

Kalıcı makyajın uygunluğu kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Daha çok sağlıklı ve güzel bir görünüm kazanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Kadıköy Kalıcı makyaj şu kişiler için uygun bir yöntemdir:

 • Güzel görünmek isteyen kadınlar
 • Yoğun iş temposuna sahip olan kadınlar
 • Makyaj malzemelerine karşı alerjisi olan kadınlar
 • Bozuk kaş yapısına sahip kişiler
 • Asimetrik dudak yapısı olan kişiler
 • Dudak kenarında pigment kaybı olan kişiler
Kalıcı Makyaj ile Her An Bakımlı Görünüm

Kadıköy kalıcı makyaj uygulaması (Micropigmentasyon uygulaması) adını Permanent Makeup’tan almaktadır. Bu işlem farklı renk yelpazesine sahip özel antialerjik kalıcı makyaj pigmentlerin (boya) epidermis bölgesine (üst deri tabakası) uygulanma prensibine dayanır.

Kadınlar ev, iş yeri ya da özel bir davet fark etmeksizin her an ve her yerde bakımlı olmak ister. Kadıköy kalıcı makyaj, her an bakımlı görünmek isteyenler için en pratik yöntemlerin başında gelir. Özellikle makyaj yapmaya vakit bulamayan ya da makyaj yaparken sıkılan bireyler bu uygulamayı çok severler.

Kadıköy kalıcı makyaj yalnızca makyaj yapmaya vakit bulamayanların değil, genetik veya çevresel faktörlerle ya da herhangi bir kaza, tedavi sonucu kaşını, kirpiğini kaybeden, dudak çizgisi silinen kişiler için de ideal yöntemlerden biridir.

Kalıcı Makyajla Güzelliğin Sınırlarını Kaldırın

Güzelliğinizin önündeki zaman, enerji ve istek gibi sınırları ufak dokunuşlarla gayet zahmetsiz, acısız ve ağrısız biçimde ortadan kaldırabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için ihtiyacınız olan tek şey uzman kişiler tarafından uygulanan Kadıköy kalıcı makyaj tekniğidir.

Yüzün kaş, kirpik dibi, dudak gibi temel bölgelerine uygulanan Kadıköy kalıcı makyaj sayesinde sabah uyanır uyanmaz vurgulanan bakışlara, dilediğiniz şekle sahip kaşlara ve belirgin dudaklara sahip olabilirsiniz. Bu sayede makyaj yapmak için harcamanız gereken vakitleri çok daha başka aktivitelerle doldurarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Lavish Hera  ailesi olarak güzelliğin yalnızca gülümsemenizde ve ışığınızda olduğuna inanıyoruz. Zengin renk pigmentleri, birinci sınıf kaliteye sahip cihazlar ve alanında uzman ekibimizle uyguladığımız Kadıköy kalıcı makyaj sayesinde güzelliğinize eşlik ederek sizi profesyonel dokunuşlarla tanıştırmaktan mutluluk duyuyoruz.

Kalıcı Makyaj ile Dövme Arasındaki Farklar

Kadıköy kalıcı makyaj uygulamasını dövmeden ayıran en önemli kıstas etki bakımından zengin pigmentlerin bırakıldığı tabakanın derinin daha üst kısmı olması ve kullanılan pigmentin dövmeye nazaran organik bileşenlerden meydana gelmesidir.

Dövme işleminde uygulanan boya, epidermise (derinin üst tabakası) değil derinin daha alt tabakası olan dermal bölgeye bırakılır. Kullanılan pigmentler inorganiktir, bu sebeple dövme ciltte herhangi bir sildirme işlemi uygulanmadığı takdirde ömür boyu kalır. Kalıcı makyaj uygulamasının dövmeye kıyasla daha doğal görünmesi de uygulama bölgelerinin farklılığından kaynaklanır.

Kadıköy kalıcı makyajda ise pigmentler epidermise yani daha yüzeye yakın bırakıldığı için hücreler kendini yeniledikçe (eğer kullanılan pigmentin içeriği organik ise) vücudunuzdan atılır.

Dövme işlemi yukarıda da bahsedildiği ve bilindiği üzere derinin alt tabakalarına uygulanan bir işlemdir. Dolayısıyla acı ve ağrı bakımından bireyleri zorlar. Dövme yapılacak bölgelerin çeşidine göre hissedilen acı ve ağrının sınıflandırılması mümkündür. Kalıcı makyajda bu durum çok daha farklıdır.

Kadıköy kalıcı makyaj uygulamasındaki prensip cildin üst segmentine işlem yapılmasıdır. Seçilen renk ve pigmentler yüzün belli başlı bölgelerine iğneler yoluyla bırakılır. İstek ve ihtiyaca göre anestezik kremler kullanılmakla birlikte işlem sırasında ya da sonrasında acı, ağrı hissedilmez.

Ancak acı eşiğinin kişiden kişiye değişen bir olgu olduğunu unutmamak ve hissedilebilecek olası ağrıyı minimumda tutmak gerektiğini de belirtmek yararlı olur. Bu sayede uygulama öncesi daha emin adımlarla karar vermiş olabilir, Kadıköy kalıcı makyaj tekniğini herhangi bir endişe duymadan yaptırabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj İşleminin Ciltte Kalma Süresi

Kadıköy kalıcı makyaj yaptırmak isteyenlerin en çok merak ettiği konu uygulamanın kalıcı olup olmadığıdır. İnsan bedeni kendini sürekli yenileyen bir organizmadır. Hücrelerin devamlı olarak yenilenme sirkülasyonu içinde olması uygulanan tekniğin kalıcılığını ortadan kaldırır.

Kadıköy kalıcı makyaj uygulaması organik ve doğal bileşenli maddeler kullanılarak yapılan bir işlemdir. Dolayısıyla cildin doğal döngüsüne herhangi bir zararı olmaz. Cilt yenilenmesi işlem sonrasında da sorunsuz şekilde devam eder.

Kalıcı makyaj uygulaması diğer tüm işlemlerde olduğu gibi kişiden kişiye farklılıklar gösteren bir uygulamadır. Bu farklılıklar uygulama yaptıracak kişinin yaşı, cilt yapısı, sigara ve ilaç kullanımının sıklığı, güneş ışınlarına maruz kalma oranı gibi nedenlere dayandırabilir. Solaryum gibi cilt rengine etki eden uygulamaların da Kadıköy kalıcı makyajın kalıcılığına etki ettiği bilinmektedir.

Kalıcı makyaj uygulamaları arasında en uzun kullanım süresine sahip işlem kalıcı eyeliner ve diplinerdir. Bu tekniğin kalıcılığı hakkında bilgi edinmek isteyenlere ortalama 2 ile 5 yıl arasında bir oran verilebilir. Bu zaman zarfında eğer işlemi yeniletmek ya da görünümünüzü tazelemek isterseniz rötuşlar yaptırabilirsiniz.

Kalıcı Makyajı Yaptırmaması Gereken Kişiler

Kadıköy kalıcı makyaj uygulaması, alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından ve aynı zamanda hijyen kurallarına son derece önem verilerek yapılması gereken bir işlemdir. Günümüzde oldukça popüler olan kalıcı makyaj bazı kriterlere sahip kişilere uygulanmamalıdır. Bu kişiler:

 • Hamile ve emziren anneler
 • Tip1 diyabetik hastalar (Tip1 diyabetik hastalarda kalıcı makyaj uygulamaları arasından yalnızca pudralama işlemi yapılabilmektedir. Eğer daha detaylı bilgi ve onay alınmak istenirse kişinin hekimine başvurması gerekir.)
 • HIV ve AIDS virüsü taşıyan ya da riski bulunan hastalar
 • Kanser hastaları (Burada ek bir bilgi olarak, uygulama öncesi doktorunuza muhakkak danışmanız gerektiğini eğer doktorunuzdan onay alırsanız kalıcı makyaj işlemini yaptırabileceğinizi belirtmek gerekir.)
 • Uygulama yapılması hedeflenen bölgede et beni, aktif ve yürüyen yara, mantar ya da enfeksiyon riski taşıyan bireyler
 • Kan pıhtılaşmasında sorun yaşayan Hemofiliye sahip hastalar
 • Egzaması olanlar
 • Yaraların iyileşme sürecinde aşırı hücre üretimine bağlı fibröz doku oluşumuna bağlı Keloid’e yatkın bireyler
 • Sivilce tedavisi gören ve bu tedaviye uygun ilaçlar alan kişiler
 • Yüz bölgesinde Kuperoz adı verilen kılcal damar genişlemesi bulunan hastalar
 • 18 yaşının altındaki kişiler olarak belirlenebilmektedir.
Kalıcı Makyaj Sildirilebilir Bir Uygulama mıdır?

Kadıköy kalıcı makyaj, yukarıdaki kısımlarda da belirtildiği gibi kalıcı bir işlem değildir. Ancak işlem yaptırdıktan kısa bir süre sonra makyaj uygulamasını sildirmek isteyen bireyler olabilir.

Kalıcı makyaj nasıl pratik bir uygulama ise sildirmek de aynı oranda kolaydır. Makyajın silinmesi istenen bölgelere ilaç enjekte edilir. Bunun amacı deri altında kalan makyajın deriden dışarı atılmasıdır. Bir haftaya kadar kalıcı makyaj silme işleminin uygulandığı bölge kabuk atar. Bu durum, kalıcı makyajın silindiği anlamına gelir.

Kadıköy kalıcı makyaj silme işlemi oldukça zahmetsizdir. Bu işlem süresince kullanılan lazerler cilde nazik davranır. Birkaç seans sonrasında tamamen silinen makyajlar, ciltte iz bırakmaz ve tahrişe neden olmaz.

Kalıcı Makyaj Fiyat Bilgileri Nedir?

Kadıköy kalıcı makyaj uygulamaları günlük yaşam dinamikleri yoğun ve hareketli geçen bireylerin güne hazırlanma süreçlerini oldukça kısaltan bir işlemdir. Zahmetsiz, minimal, acısız ve ağrısız dokunuşlarla her an bakımlı kalabilmek mümkündür.

Günlük hazırlıkların yanı sıra akşam davetlerine katılmak için harcanan zamanı da bir hayli kısaltan Kadıköy kalıcı makyaj yüzün belirli bölgelerine uygulanan, hatlarınızın daha belirgin olmasına yardım eden uygulamalar arasında yer alır.

Kadıköy kalıcı makyaj fiyat bilgisi için Lavish Hera ailesine dilediğiniz zaman başvurabilir, alanında uzman ve profesyonel ekibimiz tarafınca gerçekleştirilen, tüm istek ve ihtiyaçlarınıza hitap eden uygulamalar arasından bütçenize uygun olanlara karar vererek işleme başlayabilirsiniz.

Kalıcı makyaj, cilt üzerine uzun süreli olarak uygulanan bir makyaj tekniğidir. Bu teknik, kaşlar, gözler, dudaklar ve diğer yüz bölgeleri için kullanılabilir. Kalıcı makyaj, kadınların günlük makyaj rutinlerini kolaylaştırmak ve zaman kazanmalarını sağlamak için ideal bir seçenektir. Bununla birlikte, kalıcı makyajın birçok avantajı vardır. Bu yazıda, kalıcı makyajın avantajları hakkında daha ayrıntılı bilgi verilecektir.

 1. Kolay ve Hızlı Makyaj

Kalıcı makyaj, günlük makyaj rutininizi kolaylaştırır. Sabahları çok zaman harcamak zorunda kalmadan güzel görünebilirsiniz. Özellikle yoğun iş temposu olan kadınlar, sabahları zaman kazanmak için kalıcı makyajı tercih ediyorlar. Kalıcı makyajın en önemli avantajlarından biri de, kalıcı makyaj yapılan bölgelerin her zaman hazır ve mükemmel görünmesidir.

 1. Uzun Ömürlü ve Dayanıklı

Kalıcı makyaj, cildin altına uygulandığı için uzun ömürlüdür. Bu nedenle, günlük makyaj yapmak yerine, kalıcı makyaj yapmak daha mantıklıdır. Kalıcı makyaj, terleme, yüz yıkama ve havuzda yüzme gibi aktivitelerde bile kalıcıdır. Bu da, kalıcı makyajın dayanıklılığını artırır.

 1. Doğal Görünüm

Kalıcı makyaj, doğal bir görünüm sağlamak için idealdir. Uzman bir kalıcı makyaj artisti, doğru renk ve teknikleri kullanarak, doğal ve uyumlu bir görünüm elde etmenize yardımcı olabilir. Bu nedenle, kalıcı makyaj, makyaj yapmanın yarattığı yapay görünümden kaçınmak isteyen kadınlar için harika bir seçenektir.

 1. Kusursuz Görünüm

Kalıcı makyaj, kusursuz bir görünüm sağlamak için mükemmel bir seçenektir. Kalıcı makyaj, kaşların simetrik görünmesini, dudakların dolgun görünmesini ve gözlerin çarpıcı görünmesini sağlayabilir. Kalıcı makyaj, özellikle yüzdeki kusurların gizlenmesinde de yardımcı olabilir.

 1. Daha Fazla Özgüven

Kalıcı makyaj, daha fazla özgüven sağlar. Kalıcı makyaj yapılan bölgelerin her zaman hazır ve mükemmel görünmesi, kadınların kendine güvenini artırır. Bu nedenle, kalıcı makyaj yaptırmak, kadınların daha özgüvenli ve kendinden emin hissetmelerine yardımcı olur.

 1. Makyaj Malzemelerinden Tasarruf

Kalıcı makyaj, makyaj malzemelerinden tasarruf sağlar. Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra, günlük makyaj yapmak için gerekli olan makyaj malzemeleri satın almaya gerek kalmaz. Bu nedenle, kalıcı makyaj yaptırmak, makyaj malzemelerinden tasarruf etmenize yardımcı olur.

 1. Estetik Düzeltme

Kalıcı makyaj, estetik düzeltme için de kullanılabilir. Özellikle yara izleri veya cilt lekeleri gibi yüzdeki kusurların gizlenmesinde kalıcı makyaj kullanılabilir. Ayrıca, doğuştan gelen kaş veya dudak şekillerini değiştirmek veya belirginleştirmek için de kalıcı makyaj kullanılabilir.

 1. Cilt Bakımı

Kalıcı makyaj, cilt bakımı için de önemli bir rol oynar. Kalıcı makyaj yapılan bölgeler, güneş ışınlarına maruz kalmadığı için ciltte oluşabilecek hasarların önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca, kalıcı makyaj, ciltteki kıl köklerinin tahriş olmasını veya enfekte olmasını önler.

 1. Zamandan Tasarruf

Kalıcı makyaj, zaman tasarrufu sağlar. Sabahları makyaj yapmak için harcanan zaman, kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra ortadan kalkar. Ayrıca, kalıcı makyajın dayanıklılığı, gün içinde makyaj yapmak için gereken zamanı da azaltır.

 1. Uygun Fiyat

Kalıcı makyaj, uygun fiyatlı bir makyaj seçeneğidir. Kalıcı makyaj yaptırmak, yıllar boyunca makyaj malzemeleri satın almanın maliyetinden tasarruf etmenizi sağlar. Ayrıca, kalıcı makyajın uzun ömürlü olması, makyaj yapmanın maliyetini de azaltır.

Sonuç olarak, kalıcı makyajın birçok avantajı vardır. Kolay ve hızlı makyaj yapma imkanı, uzun ömürlü ve dayanıklı olması, doğal ve kusursuz görünüm sağlaması, daha fazla özgüven sağlaması, makyaj malzemelerinden tasarruf etmesi, estetik düzeltmelerde kullanılması, cilt bakımı için önemli rol oynaması, zamandan tasarruf sağlaması ve uygun fiyatlı olması, kalıcı makyajın en önemli avantajlarıdır. Ancak, kalıcı makyaj yaptırmadan önce, bu işlemi yapacak olan kişinin uzmanlığı ve tecrübesi hakkında bilgi edinmek önemlidir.

Whatsapp Destek
Whatsapp