lavish hera logo

Kalıcı Makyaj Yaptırmak İsteyenlere Özel Bilgiler

KATEGORİLER

Açılışa Özel
Kampanyalardan Yararlanmak
için Fırsatı Yakala!

Kalici Makyaj Yaptirmak Isteyenlere Ozel Bilgiler lavishhera

Kalıcı Makyaj Yaptırmak İsteyenlere Özel Bilgiler

Kalıcı Makyaj Yaptırmak İsteyenlere Özel Bilgiler

Güne hazırlanmış ve sanki az önce makyajını yapmış gibi uyanmak isteyenlerin son dönemlerdeki vazgeçilmez uygulaması kalıcı makyajdır. Kadıköy kalıcı makyaj uygulamaları günü zaman tasarrufu yaparak değerlendirmeyi hedefleyen özellikle düzenli ofis hayatı bulunan bireylerin dikkatini çekmektedir.

Kalıcı makyaj, pigmentlerin cilt yüzeyine mikro iğnelerle işlenmesi prensibine dayanmaktadır. Kalıcı makyaj, her ne kadar uygulama bakımından dövme işlemine benzese de temelde farklılıklar barındırmaktadır.

Kadıköy kalıcı makyaj ve dövme arasındaki farkların ne olduğuna ilişkin daha detaylı bir bilgi almak isterseniz “Kalıcı Makyaj ile Dövme Arasındaki Farklar Nelerdir?” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lavish Hera Kadıköy kalıcı makyaj uygulamaları sayesinde ufak dokunuşlardan yardım alarak göz alıcı güzelliğinizi taçlandırabilirsiniz. Alanında uzman ekibimizin profesyonel hizmetinden faydalanarak kendinizi mutlu hissedeceğiniz deneyimin tadını çıkarabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kadıköy kalıcı makyaj, bir diğer adıyla micropigmentation, renk pigmentlerinin mikro iğneler aracılığıyla cildin 0,25 mm altına uygulandığı medikal bir işlemdir. Bu uygulama kaş, kirpik dipleri, dudak ve saç derisine uygulanabilmektedir.

Kalıcı makyaj bilinenin aksine renkli göz farkları, dolgun dudaklar, kalın eyelinerler şeklinde bir görünüm sunmak yerine kaşlara kıl görünümü eklemek, kirpik diplerini belirginleştirmek, dudakların çok daha canlı görünmesine yardımcı olmak amacıyla yapılmaktadır.

Kadıköy kalıcı makyaj aynı zamanda areola yani meme ucu renklendirme işlemli olarak da uygulanabilmektedir. Bu uygulama sayesinde areola halkasının (meme ucu halkası) içine doğal pigmentler vasıtasıyla boya enjekte edilerek bu alanın kendi doğasında olduğu gibi renklendirilmesi sağlanır.

Bu uygulama genellikle meme ucu yapılandırması ile birlikte yapılır. Lokal anestezi ile uygulana bu işlem yaklaşık olarak 30 – 60 dakika civarı sürebilmektedir. 

Kalıcı Makyaj Uygulaması Öncesinde Yapılması Gerekenler

Hemen her medikal işlem öncesi olduğu gibi Kadıköy kalıcı makyaj uygulaması öncesinde de yapılması ve dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Özellikle mikro iğnelerle ve direkt yüze yapılan bu işlemde bahsi geçen ön hazırlıklara uymak önem taşımaktadır.

  • Kalıcı makyaj öncesi uzun süre güneşlenmemiş olmak ve yakın zamanda solaryum tecrübesi edinmemek gerekmektedir. Hem güneşin zararlı etkileri hem de solaryumun ciltteki nemi azaltarak esnekliğini kaybetmesine neden olması işlemi olumsuz etkileyebilmektedir. Nemini kaybetmiş bir cilt üzerine yapılan işlemler cilt bariyerini etkileyebilmekte ve sonrasında daha başka sorunların önünü açabilmektedir.

Kalıcı makyaj sonrası mini bir iyileşme dönemi geçirecek olan cildin esneklik bakımından zengin olması gerekmektedir. Uzun süre güneşe maruz kalmak ve solaryuma girmek bu durumu engelleyeceği için işlem öncesi herhangi bir deneyimleme yaşanmaması önemlidir.

  • Kadıköy kalıcı makyaj uygulaması öncesi cildin derinine nüfuz eden ve basınç sistemiyle çalışan işlemlerin yaptırılmamış olması gerekmektedir. Örneğin mikrodermabrazyon gibi alüminyum kristallerinin basınçlı bir sistem ile cilde uygulanması ve aynı anda geri vakumlanması prensibine dayalı deri altı uygulamalarından kaçınmak gerekmektedir.
  • Eğer kalıcı makyaj uygulamasının yapılacağı yüzeyde ya da yakınında dövme varsa bu bölgenin işlem öncesi muhakkak korunma altına alınması gerekmektedir. Mikro enjeksiyon uygulaması sırasında karşılaşılabilecek reaksiyonlara karşı önlem alabilmek şarttır.
  • Göz ve çevresine uygulanması istenen kalıcı makyaj uygulaması öncesinde eğer kontakt lens ya da ipek kirpik gibi yapay materyaller kullanıyorsanız muhakkak çıkarmanız gerekmektedir.
  • Özellikle göz ve göz çevresi gibi yoğun hassasiyet içeren bölgelerin tüm ön hazırlıklardan geçmiş olması mühimdir. Kontakt lens kullanan kişiler uygulamadan yaklaşık 2 hafta sonra, uygulama alanı tamamen iyileştiğinde lens kullanımına devam edebilirler.

Sivilce Tedavilerinde Kalıcı Makyaj Uygulaması

Sivilce ve akneli ciltlerin ya da bu problemleri gidermeye yönelik tedavilere başlayanların Kadıköy kalıcı makyaj uygulamalarından uzak durmaları önerilmektedir.

Bilhassa akneli ciltler, iltihaplı sivilceler sebebiyle enfeksiyon riski taşıdıkları için mikro iğneler ile yapılan herhangi bir işlemden muhakkak uzak durmalıdırlar.

Sivilce ve akne tedavisi gören kişilerin de Kadıköy kalıcı makyaj uygulamalarından kaçınmaları önerilmektedir. Özellikle tedavi aşamasında ilaç ve krem gibi ürünler kullanmaya devam eden bireylerin cilt hassasiyetlerinin yoğun olması sebebiyle cilt bariyerini zedeleyebilecek tüm uygulamalardan kaçınmaları gerekmektedir.

Yalnızca sivilce ve akne değil roza gibi çeşitli cilt hastalıklarında da kalıcı makyaj uygulamalarından kaçınmak gerekebilmektedir. Özellikle roza ve benzeri cilt rahatsızlığı bulunan kişilerin uygulama hakkında bilgi almadan önce doktorlarına danışmaları önerilmektedir.

Kalıcı Makyaj Sonrası Bakım

Kalıcı makyaj mikro iğnelerle yapılan bir işlem olduğu için uygulama sonrası cilt yüzeyinde kızarıklık, morluk, ufak yaralanmalar gibi durumların meydana gelmesi olağandır. Bu reaksiyonları giderebilmek adına işlem sonrası düzenli bir bakım rutini oluşturmanız faydalı olacaktır.

Nemlendirme ve doku yenileme bazlı ürünlerin ağırlıkta olduğu bu bakım rutinleri sayesinde çok kısa bir süre içinde kalıcı makyaj sonrası gelişebilecek reaksiyonların önüne geçebilirsiniz.

Kadıköy kalıcı makyaj uygulamasının yapıldığı bölgelere özellikle ilk günlerde kimyasal içerikli ürünlerin sürülmemesi gerekmektedir. Su ve nazik temizleyicilerle temizlenen yüzeye rahatlatıcı ve sonrasında yoğun nemlendirici kremler uygulanabilmektedir.

Göz çevresine uygulanan kalıcı makyaj işlemleri sonrasında da cilt tipinizi baz alarak merhem ve kremlerden yardım alabilirsiniz.

Dudak ve çevresi için tercih edilen kalıcı makyaj uygulamalarından sonra stick forma sahip dudak nemlendiricileri ve balmlarından yanınızda bulundurabilir, gün içinde kuruluk hissettikçe bu ürünleri dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Lavish Hera Kadıköy kalıcı makyaj başta olmak üzere güzelliğinize eşlik edebilecek tüm medikal uygulamalarda size eşlik etmekten mutluluk duymaktadır. Uygulamalarımız hakkında bilgi almak için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Genel
Whatsapp Destek
Whatsapp