lavish hera logo

Profesyonel Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

KATEGORİLER

Açılışa Özel
Kampanyalardan Yararlanmak
için Fırsatı Yakala!

Profesyonel Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir

Profesyonel Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Profesyonel Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?

Düzenli aralıklarla yapılan profesyonel cilt bakımı, cilt yüzeyinde görülen lekelerin görünümünü azaltmaya, gözeneklerin küçülmesine ve çok daha sağlıklı bir etki elde etmeye yardımcı olur.

Pek çok kişi sabah ve akşam cilt bakım rutinlerinin yanı sıra cilt ihtiyaçlarına göre belirlediği bakımları da evlerinde gerçekleştirebilmekte. Tüm bunların yanı sıra alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilen, birinci sınıf teknolojilerden yardım alınarak uygulanan etkili profesyonel cilt bakımlarına da ihtiyaç duyulabilir.

Cildi hem dış hem de iç etmenlere karşı koruma altına alabilen, leke, gözenek görünümü gibi problemleri gidermeye yardımcı, birçok kişinin rahatlıkla deneyimleyebileceği profesyonel cilt bakım uygulamaları birbirinden farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilir.

Güler yüzlü hizmet anlayışını birinci sınıf uygulamalarla harmanlayarak ihtiyacınız olan hemen her alanda sizlere etkili çözümler sunan Lavish Hera, cilt sorunlarını tedavi etmeye yardımcı profesyonel cilt bakımının faydalarını sizler için derledi.

Profesyonel Cilt Bakımı Nedir?

Profesyonel cilt bakımı, tüm cilt tiplerine özel olarak geliştirilen, cilt problemlerinin tedavi edilmesine yönelik bir prensibe sahip, son teknoloji cihazların kullanıldığı bakım rutinlerinden meydana gelir.

Bu bakım rutinleri özelinde, cilt tipiniz ne olursa olsun tespit edilen cilt problemlerini çözmeye yönelik uygulamalar gerçekleştirilir. Örneğin yağlı ve karma ciltlerde sıklıkla görülen siyah noktaların derinlemesine temizlenmesi, kuru ciltlerin çok seveceği ekstra nem desteği gibi uygulamalar profesyonel cilt bakımı perspektifinde ele alınabilir.

Medikal estetik uygulamaları gibi profesyonel cilt bakımının da alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir. Pek çok uygulama profesyonel cihazlardan yardım alınarak deneyimlenebildiği için bu cihazların kullanımı konusunda uzmanlığı bulunan kişi veya kişiler bahsi geçen bakımları uygulayabilir.

Profesyonel Cilt Bakımında Neler Yapılır?

Etkili bir cilt bakımının olmazsa olmazı temizliktir. Bu durum profesyonel cilt bakımı için de geçerlidir. Cilt bakımını profesyonel hale getiren en temel etmenlerden olan cihazlar temizlik adımında devreye girer.

Cilt tipine uygun buhar uygulamaları gibi pek çok adım takip edilerek gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi sağlanır. Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi sivilce ve akne oluşumunu önlemenin gereklilikleri arasında yer alır.

Temizleme ile arınan ve canlanan cilde cilt bariyerine zarar vermeyecek ve ölü derileri temizleyecek bir peeling uygulaması yapılır. Cildin ölü derilerden arındırılması hem çok daha sağlıklı bir görünümün önünü açar hem de makyajın pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

Yumuşayan ve gözenekleri arındırılan cildin ihtiyaçlarına göre tekrar buhar uygulamaları yapılabilir; ciltte yer alan siyah nokta ve komedonlar profesyonel biçimde temizlenebilir. Ölü hücrelerin ciltten arındırılması ile birlikte nemlendirme ve onarım adımına geçiş yapılabilir.

Cilt tipine ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan içerikler maske formuyla cilde uygulanır. Bu sayede hem kuru cilt bariyerinin nemlendirilmesi sağlanır hem de gözeneklerin sıkılaştırılması hedeflenir.

Yağlı ciltlerin ihtiyacı olan sebum dengeleme durumu için de çeşitli içeriklerden yardım alınarak etkili kil maskeleri uygulanabilir. Her koşulda önemli olan etmen cildin ihtiyaçlarını belirleyebilmek ve bu ihtiyaçlara uygun yanıtlar verebilmektir.

Maske uygulamalarıyla birlikte cilt problemlerini hedefleyerek çok daha canlı bir görünüm elde etmeye yardımcı olan serumlar profesyonel bakım çerçevesinde değerlendirilebilir. Anti aging gibi içerik bakımından zengin serumların cilde uygulanması sayesinde parlak, canlı, yenilenmiş ve zaman meydan okuyan bir efekt elde edilebilir.

Derinlemesine temizlik, gözeneklerin sıkılaştırılması, cilt bariyerinin korunması gibi etmenlerin yanı sıra cilt yüzeyinde meydana gelen lekelerin de görünümleri özelinde bir düzelme elde edilebilir.

Cilt lekelerinden muzdarip kişiler profesyonel cilt bakımıyla birlikte PRP gibi medikal estetik uygulamalarından da yararlanabilir. Bu uygulama sayesinde kişinin vücudundan alınan ve belli başlı uygulamalarla zengin plazma haline getirilerek enjekte edilebilir hale getirilen kan sayesinde göz alıcı bir görünüme kavuşulabilir.

Profesyonel Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir?  

Profesyonel dokunuşlarla gerçekleştirilen cilt bakım uygulamaları evdeki rutinlere kıyasla çok daha etkilidir. Düzenli aralıklarla yaptırılan profesyonel bakımlar uzun vadede deneyimleyebileceğiniz muazzam etkiler yaratabilir.

Bu nedenle cilt problemlerinin çözüme kavuşturulması, makyajlarınızın çok daha pürüzsüz ve etkileyici görünebilmesi ve neme doymuş bir cilt bariyeri için profesyonel cilt bakım uygulamalarından yardım alabilirsiniz.

 

  • Düzenli aralıklarla uygulanan profesyonel cilt bakımları sonrası cilt çok daha canlı, tazelenmiş ve sağlıklı görünür. Her uygulamada derinlemesine temizlenen gözenekler sayesinde siyah nokta, sivilce ve akne oluşumunun önüne geçilebilir.

 

  • Bakım sonrası makyaj yapmak isteyenlerin en büyük şikayetlerinden biri ürünlerin pütürlü görünmesidir. Profesyonel peeling uygulamaları sayesinde ölü derilerden arındırılan cildin çok daha pürüzsüz ve etkileyici göründüğü gözlemlenebilir.

 

  • Cilt yüzeyindeki matlık sağlıksız ve yorgun görünümünün en temel nedenlerinden biridir. Bu nedenle cilde ihtiyacı olan ışıltıyı kazandırabilmek önemlidir. Vitamin ve mineraller bakımından zengin içeriklerin profesyonel cihazlar sayesinde cildin derinlerine uygulanabilmesi ışıl ışıl bir görünümün kapılarını aralar.

 

  • Cilt tipiniz ne olursa olsun ister nem desteği ister sebum dengeleme konusunda en etkili maskelerin uygulanıyor olması cilt bariyerini kuvvetlendirmeye yardımcı olur. Bu sayede evde uygulayacağınız bakım rutinlerinin de desteğiyle sağlıkla parlayan bir cilde kavuşabilirsiniz.

Cildinizin sağlıkla ışıldaması ve neme doymuş, pürüzsüz bir görünüme kavuşması için kendinize özel oluşturduğunuz rutinlerin yanı sıra profesyonel cilt bakımlarından da yardım alabilirsiniz. Bunların yanında Lavish Hera güvencesiyle birlikte ihtiyacınız olan Kadıköy kalıcı makyaj uygulamaları gibi dilediğiniz tüm hizmetlerimizi her an deneyimleyebilirsiniz.

Genel
Whatsapp Destek
Whatsapp