lavish hera logo

Yaza Formda Girmenin Sırları: Medikal Dokunuşlar

KATEGORİLER

Açılışa Özel
Kampanyalardan Yararlanmak
için Fırsatı Yakala!

Yaza Formda Girmenin Sirlari Medikal Dokunuslar

Yaza Formda Girmenin Sırları: Medikal Dokunuşlar

Yaza Formda Girmenin Sırları: Medikal Dokunuşlar

Havaların ısınması ve mevsimin yaza dönmesiyle birlikte tatil planları da yapılmaya başlanmaktadır. Tatil planları ise kimileri için dilediği gibi hareket edebilmesine olanak tanıyan, zinde ve formda bir vücudun hayallerini kurmak demektir.

Her birey sağlıklı bir yaşam için formuna dikkat etmeli ve bunu hem beslenme hem de egzersiz düzeniyle kalıcı hale getirmelidir. Bu isteği yalnızca tatil planı perspektifinde değerlendirmemek ve bir yaşam biçimi haline getirmek önemlidir.

Formda ve sağlıklı kalabilmek her ne kadar mevsim özelinde değerlendirilmeyecek kadar hususi bir konu olsa da kış aylarında alınan kiloların varlığını yadsımamak gerekir.

Sağlıklı ve formda bir vücut için öncelikli olarak hem beslenme hem de egzersiz rutinleri oluşturmak temel şarttır. Tüm bunların yanında genetik ve çevresel pek çok nedene bağlı bölgesel yağlanmalar için medikal dokunuşlara başvurmakta fayda vardır.

Lavish Hera, Kadıköy bölgesel zayıflama yöntemleri ile yaza formda girme hayallerinizi gerçekleştirebilmeniz için yardımınıza koşmaktadır. Bel, basen, kollar gibi vücudun belirli bölgelerinde biriken inatçı yağların yakılmasına yardımcı bu yöntemlerle siz de formda görünüme kavuşabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları Tek Başına Yeterli mi?

Bölgesel zayıflama uygulamaları formda ve sağlıklı bir vücut için tek başına yeterli değildir. Vücudun forma girmesi ve bu formu uzun yıllar muhafaza edebilmesi için öncelikli olarak sağlıklı bir beslenme düzeni edinmek gerekmektedir.

Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamaları yalnızca düzenli beslenme değil aynı zamanda egzersiz programıyla da desteklenmelidir. Hem sağlıklı beslenme hem de düzenli egzersiz rutini için de varsayımlar üzerinden hareket etmek yerine beslenme uzmanı ve egzersiz eğitmenlerine başvurmak önemlidir.

Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamaları temel anlamda tüm vücudun zayıflatılabileceği uygulamalar değildir. Başta lazer ve radyo frekansları olmak üzere birçok yöntemle vücudun belli başlı bölgelerindeki yağların parçalanması hedeflenmektedir.

Formda bir vücut için temel alınması gereken hedef kalori açığı yaratabilmektir. Kalori açığı, vücuda alınan kalori miktarının yakılan kalori miktarından az olmasıdır. Bu sayede kilo verme gerçekleşebilmektedir.

Kalori açığı yaratabilmek ve formda bir vücuda sahip olabilmek için protein bakımından zengin, lifli besinlerin yer aldığı, bir beslenme ve diyetetik uzmanının öngördüğü beslenme programını takip etmek; bu programı egzersiz rutinleriyle desteklemek gerekmektedir.

Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamaları gibi bölgesel yağlanmalar üzerinde etkili olan işlemler ancak ve ancak hedeflenen bir bölgenin belirli aralıklarla uygulanan seanslar aracılığıyla incelmesine yardımcı olmaktadır.

Örneğin, genetik faktörlerden kaynaklanan bölgesel bir yağlanma sorunu yaşıyorsanız ve beslenmenize, spor rutininize dikkat etmenize rağmen bu bölgede incelmeyi çok geç gözlemleyebiliyorsanız Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamalarından yararlanabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Uygulamaları Kalıcı mı?

Vücutta görülen yağlanma birçok sebebe bağlanabilmektedir. Bunu beslenme alışkanlıkları, hareketsiz yaşam tarzı ve genetik faktörler gibi etmenler oluşturmaktadır.

Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamaları tüm vücudun incelme durumunu karşılamayacağı gibi bölgesel deneyimlenen incelmeleri de kalıcı hale getirmemektedir.

Yukarıda da belirtildiği gibi formda bir vücuda kalıcı biçimde sahip olmak için beslenme düzeninden spor rutinine kadar gerekli tüm alışkanlıkları istikrarlı biçimde uygulamak gerekmektedir. Tüm bu rutinlerin bedeninizin ihtiyaç duyduğu ölçülerde sağlıklı biçimde edinilmesi önemlidir.

Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamaları belirli aralıklarla deneyimleyebileceğiniz ve incelmesini istediğiniz bölgelerde etkinlik sağlayan medikal dokunuşlar olarak değerlendirilebilmektedir. Bu uygulamaların etkilerini kalıcı kılmak için bireysel çaba esastır.

Medikal Dokunuş: Bölgesel Zayıflama Uygulamaları

Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamaları herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen, tamamen teknolojik cihazlar yardım alınarak uygulanan prensibe sahiptir.

Vücudunuza, yaşınıza, cinsiyetinize ve belli başlı diğer etkenlere bağlı olarak seçilebilecek, deneyimleyebileceğiniz bölgesel zayıflama yöntemlerinden bazıları şu şekildedir:

  • Karboksiterapi: Karboksiterapi, karbondioksit (CO2) gazının deri altına enjekte edilmesine dayalı bir uygulamadır. Bu uygulama doku tedavilerinde kullanıldığı gibi bölgesel incelme amacıyla da değerlendirilebilmektedir.

Karboksiterapiyle cilt altına enjekte edilen karbondioksit gazı sayesinde hiperkapni gelişmektedir. Cilt altındaki karbondioksit konsantrasyonunu artıran bu uygulama ile bölgesel yağlanmanın yoğun olduğu kısımlarda yağ hücrelerinin parçalanması sağlanmaktadır.

Bu uygulama ile aynı zamanda damar dolaşımı da hızlanacağı, kolajen yapımı artacağı için doku üzerindeki deformelerde de düzelme görülebilmektedir.

Hiçbir cerrahi müdahale gerektirmeyen ve güvenle uygulanan Karboksiterapi bölgesel zayıflamanın yanı sıra doku tedavileri, selülit giderme ve diğer birçok alanda kullanılabilmektedir.

  • Venus Legacy: Son dönemlerin öne çıkan uygulamalarından biri Venus Legacy’dir. Özellikle bölgesel incelme ve toparlanma başta olmak üzere medikal estetik konusunda pek çok alanda bu uygulamadan yararlanılmaktadır.

Genel olarak bilinen basen, kol, kalça gibi bölgelerin yanı sıra Venus Legacy uygulaması yüzde de kullanılmaktadır. Genetik sebeplere bağlı görülen gıdı problemlerinde bu uygulama ile gelişme kaydedilebilmektedir.

Venus Legacy, multipolar radyo frekanslarının deri altına uygulanması dinamikleriyle çalışmaktadır. Multi radyo frekansları yoğunlukta olan yağ hücrelerini hedef alarak onları parçalamayı ve küçültmeyi amaçlamaktadır.

Bu uygulama sayesinde yalnızca bölgesel zayıflama değil aynı zamanda elastin kolajen miktarının artması da görülmektedir. Böylelikle uygulama sağlana bölgede gerginlik ve gençleşme izlenebilmektedir.

Kadıköy bölgesel zayıflama uygulamaları arasında yer alan Ultrashape, Soğuk Lipoliz gibi diğer pek çok işlem hakkında detaylı bilgi almak için “Acısız ve Ağrısız Bölgesel İncelme Yöntemleri” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Gençleşme, güzelleşme uygulamalarından bölgesel incelmeye kadar tüm medikal işlemler hakkında detaylı bilgi almak ve soru işaretlerinizi gidermek için Lavish Hera’ya dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Genel
Whatsapp Destek
Whatsapp